• Şenlikköy Mah. Kır Sokağı No:3 Bakırköy - Florya / İstanbul
  • PZT/CMT : 9:00 - 18:00
  • 0 (212) 222 22 48

Hakkımızda

Hakkımızda

 2013 yılında hizmete giren  Liman  Yeşilköy Huzur ve Bakımevi, 2024  yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında şehrin merkezinde ama bir o kadarda sakin ve huzur içinde yaşayabilecekleri, yeşillikler içinde, İstanbul’un nadide semtlerinden biri olan Floryada  çok özel bir mekanda kurulmuştur.Liman Florya 2000 m2 kapalı alan ve 2500 m2 açık bahçe alanına sahiptir. Liman Florya da, Huzurevi, Bakım ,Fizioterapi ünitesi,Hamam,Sauna,oyun alanları olmak üzere  hizmet vermekte olan bölümler mevcuttur. Huzurevi bölümüne bağımsız yaşayabilen Yaşlılar, Bakım ünitesi bölümüne hastalıkları nedeniyle özel Bakıma ihtiyaç duyan bireyler kabul edilmektedir. Özel, sürekli Bakıma ihityaç duyan Yaşlılarımız için özel Bakım üniteleri oluşturulmuştur. Misafirlerimiz isteklerine göre barbekü kullanarak, açık ve kapalı bahçe alnlarında sosyalleşerek yeme içme keyfi yapabilecektir.

Amacımız, bakıma ihtiyaç duyan, yalnızlıktan sıkılan, sağlık desteği arayan yaşlılarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi daha  rahat ve aktif geçirmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda konuklarımıza kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri, konforlu ve bir o kadar da bakım hizmetini aksatmayacak ferahlıkta mekanlar oluşturduk. Bütün yaşlılarımız keyif alacakları, yaşam kalitelerini artıran, konforlu, huzurlu, sağlıklı, mutlu olabilecekleri mekanlarda, yaşamdan kopmadan, kendilerini sonsuz bir yaşam içinde hissedecekleri bir hayatı hakketmektedirler. Hasta ve yaşlılara tam teşekküllü bakım hizmeti verirken herhangi bir ırk, inanç, siyasal veya sosyal statü ayrımı gözetmeyiz. İhtiyaçlarına, inançlarına, haysiyetlerine, hassasiyetlerine ve yaşam biçimlerine saygı gösteririz.

Hasta olsun veya olmasın yaşlı kişi için yalnızlık en önemli depresyon nedenlerinden biridir. Yaşlılarımıza yaşıtlarıyla sohbet edebilecekleri, anılarını paylaşabilecekleri, sosyal hayatın içinde yer alarak mutlu olabilecekleri olanaklar sağlayarak yalnızlık hissini önlemeye çalışmaktayız. Kurumumuzu tercih ettiğiniz ilk andan itibaren, tecrübeli ve güler yüzlü personelerimizin güvencesinde olacaksınız. Bakım ünitelerimizin tamamında haftanın tüm günü kadrolu kurum Doktorumuz,Uzman Psikiyatri Doktoru ,Part-Time Nöroloji Doktoru vardır. Hemşire ve bakıcılık hizmetleri 24 saat eksiksiz verilir. Özel bakım ünitelerimiz hastane sonrası, hastane tedavisi sonlanmış ama evde bakım güçlüğü çekilen, tıbbi bakım ağırlıklı, fiziksel aktivitesi kısıtlı ve yatağa bağımlı, hastalıkları nedeniyle özel bakıma ihtiyaç duyan bireylerimize yöneliktir.

Telefon
WhatsApp
Instagram
Bu site, Alaturka Dijital AD Kobi ile hazırlanmıştır.