• Şenlikköy Mah. Kır Sokağı No:3 Bakırköy - Florya / İstanbul
  • PZT/CMT : 9:00 - 18:00
  • 0 (212) 222 22 48

Sosyal Aktivite

Sosyal Aktivite

Sosyal aktiviteler, toplum üyelerinin birbirleriyle olan iletişim bağlarını güçlendirir ve aralarındaki etkileşimin artmasını sağlar. Sosyal aktiviteler, arkadaşlık, aile birliği, eğitim, sanat, kültürel ve spor gibi konuları içerir.

 

Sosyal aktiviteler insanların hayal güçlerini güçlendirir onlara neşe ve mutluluk sağlar. Sosyal aktiviteler Yaşlılar  ruh sağlığı, özgüven ve pozitif insan ilişkileri açısından çok önemlidir. Bu Yaşlılar  arasında bağları güçlendirir. Yanı sıra toplumsal birliğe teşvik eder. Sosyal faaliyetler: kültürel farklılıklar, sosyal becerilerini geliştirmeye ve keyifli zaman geçirmeye teşvik eder.

Sosyal aktiviteler insanların aklındaki oluşturduğu resmi, tablolara dökerek bunu topluma sanat olarak ulaştırmaya teşvik eder. Aktiviteler insanları bir araya getirir ve topluma katkı sağlamalarına yardımcı olur. Ortaya çıkan kültürel eserlerin topluma yayılmasında katkıda bulunur. Yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireylere sosyal aktivite yaptırmak yaşlıların ruh sağlığına iyi gelmektedir.

Bu aktiviteler Bağları güçlendirerek kocaman aile olunmasını sağlar.

0 (212) 222 22 48 - 0 (554) 021 31 32
Telefon
WhatsApp
Instagram
Bu site, Alaturka Dijital AD Kobi ile hazırlanmıştır.