• Şenlikköy Mah. Kır Sokağı No:3 Bakırköy - Florya / İstanbul
  • PZT/CMT : 9:00 - 18:00
  • 0 (212) 222 22 48

Bipolar Bozukluklarında Bakımevi Hizmetleri

Bipolar Bozukluklarında Bakımevi Hizmetleri

Bipolar Bozukluk ve   Bakımevi

Bipolar Bozukluk (BPB) mani ve depresif duygudurum dönemlerinin izlendiği bir ruhsal bozukluktur. Bipolar Bozukluk, kişide yoğun mutsuzluk duygularından, aşırı enerjik bir biçimde taşkınlıklara, aynı zamanda çaresizlik, umutsuzluk, özkıyım (intihar), değersizlik, karamsarlık gibi farklı duygu durumlarına varan önemli değişikliklere yol açmaktadır.

Bipolar Bozukluk yaşayan bireylerde özkıyım davranışı da görülmektedir. Keza, hastalığın başlangıç yaşı, ilk duygudurum döneminin tipi, hastalık şiddeti, ataklar arası dönemde belirtilerinin olup olmadığı, hastalık seyri boyunca ortaya çıkan atakların yaygın dönem özellikleri, hastaların sosyo-demografik özellikleri ve hastaların çevresiyle olan ilişkileri bipolar bozukluğu olan bireylerin özkıyım davranışlarını etkilemektedir.

Bipolar Bozukluğu olan bireyler özellikle depresyon döneminde atak geçirdiğinde kendisine ve çevresine zarar vermemesi için gözetim altında olarak tedavi edilmesi gerekmektedir. Birey tedavi edilmediği takdirde hastalık kendisine ciddi zararlar vermektedir.  

Psikiyatrik hasta bakımı özenli ve sabırlı olunması gereken bir hizmettir. Kurumumuzdaki sağlık ekibimiz psikiyatrik hasta bakımı açısından deneyimli ve profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. Biz Liman Huzur ve Bakımevi olarak mevsimsel  geçişlerde, atak durumlarında birebir Uzman Psikiyatri Doktoru tarafından takip sağlamaktayız. Bireylerin sosyalleşmeleri  ve hayata katılımı açısından bakımevi zemin hazırlamaktadır.

Sevdiklerinizi ve yakınlarınız için bizi ziyaret edebilirsiniz. 

0 (212) 222 22 48 - 0 (554) 021 31 32
Telefon
WhatsApp
Instagram
Bu site, Alaturka Dijital AD Kobi ile hazırlanmıştır.